مقالات

کلام رهبری

ملت ما مجلس شجاع و متدینی میخواهد که با وضایفش اشنا باشد و موعوب امریکا نباشد . 

این مطلب ۴۹۷ بار خوانده شده
صبح امروز صورت گرفت؛

پنجمین همایش مقام و منزلت زن با موضوع آسیب شناسی فضای مجازی در خانواده برگزار شد

پنجمین همایش مقام و منزلت زن با موضوع نقش زن در آسیب شناسی فضای مجازی در خانواده با حضور خواهران شیعه و سنی در شهرستان زاهدان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه سلمان؛ مدیر کانون فرهنگی زنان بلوچ سیستان و بلوچستان در پنجمین همایش مقام و منزلت زن با موضوع نقش زنان در آسیب شناسی فضای مجازی در خانواده که در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد اظهار داشت: امروز گرد هم جمع شدیم تا با مقام و منزلت زن بگوییم از دامن زن مرد به معراج می رود زن نقش بزرگی در اجتماع دارد و مظهر تحقق آماد بشر است و به عنوان ایرانی در این نهضت سهم بیشتری دارد و زنان بلوچ نیز نقش بسزایی.
وی افزود: مردان ما مرهون شجاعت شیر زنانی هستند که در صف مقدم برای پیشبرد مقاصد اسلامی قرار دارند و آسیب نخواهند دید و در نظام اسلامی زن به عنوان یک انسان می تواند مشارکت فعال همچون مردان داشته باشد.
وی بیان داشت: کانون فرهنگی زنان بلوچ استان به عنوان یک سازمان مردم نهاد با پایبندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اطاعت و پیروی از ولی فقیه و با هدف برقراری وحدت اسلامی و دوری از هر گونه تعصب و اختلافات قومی و مذهبی و آشنایی قشر جامعه بلوچ و غیر بلوچ در مورد معضل فرقه وهابیت و سلفی گری که هدفشان بر هم زدن وحدت اسلامی و تفرقه است پنجمین همایش مقام و منزلت زن با موضوعات مختلف در سراسر استان برگزار نموده است.
وی اضافه کرد: فضای مجازی نقش بسزایی در زندگی روزمره و خانواده ما دارد به طوریکه مقام معظم رهبری می فرمایند "ما باید در فضای مجازی به دنبال تفریح و سرگرمی نیستیم ما فضای مجازی را یک جبهه جنگ می دانیم". "ورود به فضای مجازی احتیاج به ایمان، علم، ذوق و سلیقه و هنر دارد و بزرگترین آفت اینکار ورود و گرفتار شدن به سیاست زدگی و حسادت است".
وی بیان داشت: اگر فضای مجازی در محیط خانواده به طور صحیح مدیریت نشود طبعا آثار مخرب در خانواده خواهد داشت.
امیدواریم با برگزاری چنین همایشهایی راهکار موثری در این راستا برداریم .
زنان در حوزه امنیت نقشان کمتر از مردان نیست
فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور، سردار محمد مارانی در این همایش ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: ما اگر بخواهیم در خصوص شخصیت زن در جامعه اسلامی صحبت کنیم هیچ منبعی و مدرکی بهتر از قران کریم در اختیار ما نیست.
وی با اشاره به آیات سوره های نسا و روم افزود: خداوند در رابطه با شخصیت زن و شئونات زنان مطالب ارزشمندی را بیان کردند. شما در طول تاریخ اگر بخواهید به دنبال الگوهای بارز در جامعه زنان بگردید و انتخاب کنید زمانیکه مطالعه می کنید می بینید که انسانهای بزرگی همچون حضرت زهرا(س)، حضرت خدیجه(س)، آسیه و مادر حضرت موسی از شخصیتهای بزرگ اسلامی و دینی بودند که در قران از آنها نام برده شده است.
وی بیان داشت: جامعه اسلامی و زنان اگر بخواهند الگو و سرنوشت خود را یک شرنوشت خدایی و دینی و قرانی رقم بزنند باید از الگوهای بزرگ اسلامی بهره برند.ما در جامعه اسلامی هم اقتدا می کنیم و هم مسیر و محور را بر پایه این شخصیت ها انتخاب کنیم تا بتوانیم از صحنه های جهالت و مشکلات نجات پیدا کنیم.
سردار مارانی تصریح کرد: امروز تهدیدات برای جامعه بشری از طرف دشمنان انسانیت و اسلام و قران در جامعه از طریق فضای مجازی، ماهواره ها و سیستم ها فکر و عقل انسانها را گمراه می کند.
وی اضافه کرد: زمانیکه مطالعه می کنید می بینید همه تلاشها برای گمراه کردن انسانها و رخنه کردن در دین و اسلام اتفاق می افتد.آمریکا و رژیم صهیونیست خانواده و زن و فرزندانشان از دیدن ماهواره ها منع می کنند این درحالی است که آنرا برای انحراف مردم مسلمان ترویج و توصیه می کنند و در این راستان به شدت تلاش می کنند.
فرمانده قرارگاه قدس همچنین گفت: باید مراقب و هوشیار باشیم چرا که یکی از افراد موثر در این راه و تاثیرگذار در جامعه و زندگی زنان هستند که هم می توانند در صحنه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و هم در حوزه امنیت نقش اساسی ایفا کنند.
وی ادامه داد: نقش زنان در جامعه یک نقش خاص است و زنان در حوزه امنیت نقشان کمتر از مردان نیست. زنان در دوران دفاع مقدس در مناطق مرزی همچون سوسنگرد، بستان، هویزه، ایلام و ... علاوه بر کمک و همکاری در مداوای رزمندگان زخمی سلاح به دست می گرفتند و می جنگیدند.
وی اضافه کرد: شخصیت زنها در کنار مردان برای مبارزه و ایجاد امنیت یک نقش واقعی و حقیقی است همچون زنان صدر اسلام که در کنار پیامبر کمک می کردند در دفاع مقدس و حتی امروز در منطقه جنوب شرق کشور نقش زنان موثر است.
وی تاکید کرد: مردان مرزدار جمهوری اسلامی در حالی لباس رزم بر تن کردند و در مقابل زیاده خواهی اجانب ایستادند و شهید و جانباز دادند که زن خانواده اطمینان خاطر تربیت فرزند و زندگی سالم را داد تا او از عزت و ابرو و خاک دفاع کند .
زنان نقش موثری در صحنه های مختلف انقلاب داشتند
معاون فرهنگی در نیروی زمینی سپاه کشور چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را فجر الهی خواند و بیان داشت : انقلاب اسلامی در این چهل سال فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشت و اگر زنان جامعه در صحنه نبودند نقش خود را خوب ایفا نمی‌کردند قطعا امروز این سرنوشت پیروزمندانه را شاهد نبودیم.
سردار عبدالله پور افزود: در زمان رضا شاه فرهنگ غربی و سبک زندگی غیر اسلامی را برایمان تعریف کردند و تا سال های قبل از انقلاب این فرهنگ شدت گرفت اما انقلاب اسلامی نهضتی را آغاز و علیه تمام این تفکرات ایستادگی کرد.
این مسئول بیان کرد: با ورود انقلاب اسلامی سبک زندگی ما از غربی شدن به سمت اسلامی شدن، سوق پیدا کرد و امروز هنوز این نهضت ادامه دارد و ما امروز باید با تمام قوا الگوهای اسلامی را معرفی و در رأس تمام الگو قرار دهیم.
وی اضافه کرد: در تاریخ معاصر نیز اسوه های شگفت انگیزی از زنان و مادران و دختران شهدا داریم که باید به خوبی معرفی شوند.
عبدالله پور تاکید کرد : در جامعه غربی زن به عنوان یک ابزار معرفی می شود اما در جامعه ی اسلامی زن در خانواده معنا و ارزش پیدا می کند.
معاون فرهنگی در نیروی زمینی سپاه کشور خاطر نشان کرد: ارزش والای زن در جامعه اسلامی زمانی محقق می شود که نقش خود را در مدیریت و هدایت خانواده شناسایی و بر مبنای این شناخت به درستی وظیفه خود را ایفا کند .
این مسئول در پایان گفت: خانواده‌ی سالم، عالم و قدرتمند محقق نخواهد شد مگر اینکه زنان در این راستا نهضتی بیافرینند و به سمتی سوق پیدا کنند که در کنار یکدیگر تمدن اسلامی را نهادینه کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.