مقالات

کلام رهبری

ملت ما مجلس شجاع و متدینی میخواهد که با وضایفش اشنا باشد و موعوب امریکا نباشد . 

این مطلب ۱۷۵ بار خوانده شده

همایش جهادگران علم و فناوری و تجلیل از ایده های برتر در زاهدان برگزار شد

همایش جهادگران علم و فناوری و تجلیل از ایده های برتر در زاهدان برگزار شد
همزمان با هفته بسیج ، همایش جهادگران علم و فناوری و تجلیل از ایده های برتر با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان در زاهدان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، به همت معاونت دانش و پژوهش سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، همایش جهادگران علم و فناوری و تجلیل از ایده های برتر صبح پنج شنبه ۲ آذرماه در سالن آمفی تئاتر اتاق بارزگانی سیستان و بلوچستان برگزار شد.
سرهنگ اعرابی مسئول بسیج علمی پژوهشی سپاه سلمان ضمن تشریح این برنامه به نقش پرورش ایده ها و کمک به اجرا و شکوفایی استعداد ها اشاره کرد.
حبیب الله سالارزهی رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی سیستان و بلوچستان در این همایش گفت: بنيان كار آفريني از مهدكودك ها شروع و به مدارس و دانشگاه ها رفته و در سطح جامعه خود را نشان مي دهد.
وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتي گفت: کارآفرینی یکی از جنبه های محقق شدن اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: متاسفانه حافظه محوري و كنكور گرايي مسير نظام آموزش و پرورش ما شده است و باید این مسیر به سمت پرورش و حمایت از ایده ها و کارآفرینی تغییر یابد.
طراح مدرسه، روستا و محله کارآفرین گفت: گردش مالي ايده در دنيا ٢٣ هزار ميليارد دلار است و اگر چند ايده در حوزه فراوري سنگ ها و معادن در استان اجرا شود مشکل بيكاري در سیستان و بلوچستان مرتفع مي گردد.
وی با تاکید به اینکه خداوند انسان را خلاق آفريده و اين اختيار را به او داده كه جعبه سياه خلاقيتش را شكوفا كند، افزود: نمره و معدل معيار خلاقيت نيست. در سیستان و بلوچستان ٦٣۰ هزار دانش آموز و ۱۱۰ هزار دانشجو داریم که اگر ما اين گفتمان اشتغال زايي را بين اين ٦٣٠ هزار دانش آموزش توسعه دهيم هيچ كدام در آینده دغدغه كار نخواهند داشت.
سالارزهی افزود: كار آفريني با حوزه هنر و مهندسي و آي تي و ... پيوند خورده و جامعه خلاق و كار آفرين از خانواده كار آفرين شكل مي گيرد چرا که خيلي از كار آفرينان دنيا جرقه كار آفريني شان از سن كودكي شكل گرفته است.
رخشاني معاون آموزشي متوسطه آموزش و پرورش استان نیز با مهم برشمردن زیرساخت های لازم برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی گفت: فرهنگ اجتماعي يكي از مهم ترين زيرساخت هاي لازم براي كار آفريني است و ما باید در جهت این فرهنگ سازی گام های متعددی را برداریم.
وی افزود: در چندسال اخير سند تحول بنيادين آموزش و پرورش با محوريت كار آفريني تنظيم شده است و سال آينده اين ساختار تصويب و به اجرا در خواهد آمد. در این سند آمده است که هر دانش آموز در پایان دوره تحصیلات خود باید حداقل یک گواهی مهارتی کسب کرده باشد كه خروجي خوب آن را در آموزش عالي خواهيم ديد.
به این همایش ۴۰۰ ايده رسیده است که ۲۹ ایده به مرحله نهایی راه یافته اند و هرکدام ظرف مدت ۲ دقیقه ارائه شدند و در نهایت از ٦ ايده برتر با رای داوران حاضر، تجليل شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.