مقالات

کلام رهبری

ملت ما مجلس شجاع و متدینی میخواهد که با وضایفش اشنا باشد و موعوب امریکا نباشد . 

این مطلب ۱۰۸۱ بار خوانده شده

الگو دهی فمینیستی شبکه های ماهواره ای به خانواده ایرانی

عامل اصلی ترویج فرهنگ وافکار فمینیستی در میان خانواده های ایران اسلامی، شبکه های ماهواره ای فارسی زبان می باشد.
نسخه مناسب چاپ

امروزه شبکه های ماهواره ای به عنوان مهم ترین ابزار نرم مستکبران جهانی با هدف جهانی سازی فرهنگ غربی به شدت فعالیت می کنند، بر اساس آماری که منابع رسمی اعلام کرده اند، اولین شبکه فارسی زبان در سال ۱۳۷۵  تاسیس شد و  در ادامه دو شبکه به آن اضافه شد وجمعا سه شبکه فارسی زبان وجود داشت که شامل شبکه های ماهواره ای گروهک منافقین و دو شبکه لس آنجلسی بود.

با در نظر گرفتن این که امروزه در اثر عوامل مختلف مانند مدرنیته، گسترش شهرنشینی، تغییرات درسبک زندگی و...، خانواده ها رسانه ای شده و به تعبیر دیگر، رسانه ها به ویژه رسانه های تصویری عضوی از خانواده ها محسوب می شود؛ می توان گفت آنچه مورد توجه بسیاری از خانواده های ایرانی قرار گرفته، رسانه های صوتی وتصویری، شبکه های اجتماعی به ویژه ماهواره زبان است، به نحوی که تحت تاثیر تبلیغات و برنامه های آن می باشند.

بنابراین می توان این ادعا را بیان کرد که عامل اصلی ترویج فرهنگ وافکار فمینیستی در میان خانواده های ایران اسلامی، شبکه های ماهواره ای فارسی زبان می باشد، این شبکه ها بدون آن که بحثی از فمینیسم به میان آورند، به طور غیر مستقیم و به صورت تدریجی، فرهنگ و ارزش های اسلامی را تحقیر کرده و افکار فمینیستی را به شدت تبلیغ و جایگزین می نمایند.

نتانیاهو از آمریکا می خواهد که با تلویزیون به ایران حمله کند؛ بدین صورت که وی از آمریکا خواست تا تغییر رژیم را در دو کشور عراق وایران پیگیری کند و این کار را در عراق با حمله نظامی و در ایران با پخش برنامه های تلویزیونی ماهواره ای با محتوای هرزه انجام دهد، وی گفت: جریان یافتن فرهنگ عامیانه غربی در داخل ایران، می تواند منجر به براندازی جمهوری اسلامی شود.

اما در سال های اخیر این تعداد به ۱۴۰ شبکه فارسی زبان رسیده که از آمریکا و اروپا برای ایرانیان برنامه پخش می کنند و از طریق گیرنده های ماهواره ای در کشور دریافت می شوند، از این تعداد ۱۳ شبکه تنها مخصوص فیلم وسریال هستند، شبکه هایی که تا چند سال قبل تنها چند ساعت در روز برنامه پخش می کردند، در حال حاضر به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می کنند و  جالب آنکه عمده ترین برنامه های این شبکه ها را سریال های خانوادگی تشکیل می دهند.

اغلب سریال های به ظاهر خانوادگی شبکه هایی مانند فارسی وان حاوی داستان هایی از عشق ها و روابط نامتعارفی است که بیننده را بعد از مدتی به طور غیر ارادی و ناخودآگاه  وادار به همسان سازی زندگی واقعی و شخصی خود با تصاویر پخش شده می کند در واقع این شبکه ها شیوه زندگی خانوادگی غربی را به عنوان الگو به مخاطب ایرانی القا می کنند و مخاطب با دریافت الگوهای جدید به بازنمایی تصاویر پخش شده پرداخته و زندگی خود را دستخوش تغییراتی می سازد.

مصادیقی چون خیانت به همسر، افزایش سن ازدواج، بی تفاوتی به حریم خانواده و بی بندوباری فکری و فرهنگی درجامعه، نمونه های بارزی از الگوپذیری غلط از برنامه های ماهواره ای است.

همچنین شبکه ماهواره ای من وتو که از انگلیس و با بودجه خاندان پهلوی پخش می شود، از یک طرف درصدد است تا خاندان پهلوی را تطهیر کند و با پخش مستندات جهت دار، انقلاب اسلامی ایران را به عنوان مانعی جدی بر سر راه توسعه وپیشرفت  ایران معرفی کند و از سوی دیگر تلاش می کند با ساخت برنامه های ویژه به ترویج روابط بدون قید و بند، عادی سازی ارتباط با نامحرم، عادی سازی مصرف مشروبات الکلی و عادی سازی روابط خارج از خانواده بپردازد.

درکشور ما بیشترین مخاطبان تلویزیون را زنان تشکیل می دهند، همین باعث شده این نوع شبکه ها با هدف قراردادن شخصیت زن و القای فرهنگ غربی فمینیستی، تاحدود قابل ملاحظه ای بتواند شخصیت حقیقی زن مسلمان ایرانی را متزلزل ساخته و بنیان خانواده را به شدت تضعیف کنند به طور مسلم هنگامی که خانواده ها مشغول تماشای اینگونه شبکه ها می شوند، افکار و رفتارشان به صورت تدریجی و ناخودآگاه از آثار سوء برنامه های پخش شده اثر خواهد پذیرفت.

به طور خلاصه می توان گفت از مهم ترین اهداف شبکه های ماهواره ای فارسی زبان، تبلیغ وترویج تدریجی افکار وفرهنگ فمینیستی میان فارسی زبانان به ویژه مردم دین مدار وانقلابی ایران اسلامی است و این امر با تکنیک ها وشگردهای شیطانی، جهت ضربه زدن به اصل نظام اسلامی می باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.