مقالات

کلام رهبری

ملت ما مجلس شجاع و متدینی میخواهد که با وضایفش اشنا باشد و موعوب امریکا نباشد . 

این مطلب ۱۶۶ بار خوانده شده

تقویت وگسترش بسیج بیمه کننده دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است

بسیج به لحاظ معنوی به معنای سامان واسباب ساز و سازمان جنگ، عزم واراده، آماده سفر شدن، آماده ساختن نیروهای نظامی یک کشور برای جنگ می باشد بنابراین بسیج یک حرکت منظم وسازمان یافته اجتماعی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه سلمان، طبق فرمایش امام خمینی(ره) قضیه بسیج همان مسئله ای است که درصدر اسلام بوده است این مسئله جدیدی نیست دراسلام سابقه داشته است وچون مقصد ما اسلام است باید هرجوان یک نیرو باشد برای دفاع از اسلام و همه مردم و هر کسی در هر شغلی باید برای جلوگیری از کفر و هجوم بیگانگان مهیا باشد.

بسیج این روزها رشد چشم گیری داشته است به طوری که کشورهای اسلامی و غیراسلامی امروز نیاز به بسیج را حس کرده اند.

انگیزه بسیج یک انگیزه الهی است و به یک قشر خاص محدود نیست و این موضوع سبب فراگیری بسیج در جامعه شده است، بسیج نه تنها امروز یک نیروی نظامی نیست بلکه درعرصه های فرهنگی، ورزشی، اقتصادی، بهداشت و غیره فعال است.

امروزه با وجود بسیج دشمنان هیچ کاری نمی توانند کنند چرا که در صحنه های مختلف توانسته دسیسه های دشمنان را با راهنمایی و کمک مدبرانه و حکیمانه رهبر انقلاب خنثی کند.

بسیج را می توان یک حرکت مردمی و اجتماعی دانست که در هر مملکتی با توجه به ضرورت و فرهنگ آن جامعه و به طرق گوناگون در اثر شرایط خاص بوجود می آید.

هدف ازتشکیل بسیج در تاریخ پنج آذر ۵۸ توسط حضرت امام خمینی(ره) دفاع ازحریم دین و کمک به مسلمانان تحت ستم در اقصی نقاط این کره خاکی بوده است.

امروزه تقویت و گسترش بسیج بیمه کننده دستاوردهای انقلاب اسلامی است که می توان مهمترین هدف و فلسفه آن را دفاع ازقرآن اسلام و ارزشهای دینی و انقلابی دانست.

بسیج مظهر تجلی ایثار، فدکاری ازخودگذشتگی و دفاع از ارزشهای اسلام است که توانسته در فرهنگ و باورها و در اندیشه مسلمانان شکل گرفته وثمرات ارزشمند آن میوه عدالت خواهی و جوانمردی است.

بسیج چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن در دوران سازندگی و دفاع از ارزشهای انقلاب کارنامه خوب و خدمات ارزشمندی را از خود به جای گذاشته است.

از ویژیگی های اصلی بسیج می توان به حفظ و حراست انقلاب اسلامی، داوطلبانه بودن، فراگیربودن، تشکیل دهنده سازمان بسیج ازطریق جوانان وفعال بودن آن نام برد.

رهبر فرزانه ی انقلاب خود را بسیجی می داند و به آن افتخارمی کند و این را به این معنی می توان تعبیر کردکه بسیج همیشه در صحنه های مهم و مختلف و سنگرهای دفاعی، علمی و صنعتی حضور فعال و درستی داشته است.

بسیج را نمی توان به چند هزارنفر آدم در یک شهر نسبت داد بلکه آن را می توان به نیرهای مومن حزب الهی ودلسوز اسلام و نظام جمهوری اسلامی در هر جای کشور گفت.

بسیج از اوایل انقلاب در مقابل تندبادهای عظیمی قرار گرفت و آزمونهای سختی را پشت سر گذاشته و عزت و افتخاربرای کشور عزیزمان به ارمغان آورده است.

بسیج همیشه با توجه به تغییرات و تهدیدات منطقه ای و جهانی خود را به علم و تاکتیکها روز مجهز کرده و امروز نه تنها در تمامی مسائل اشراف کامل دارد بلکه با جنگ نرم و مساله نفوذ مقابله به موقع و دقیق انجام میدهد و در مناطق محروم، دردفاع از مرز، دفاع ازحرم و در سازندگی بسیارکوشا و فعال است.

بسیج یک ارتش بی رنگ و بی ادعا و همه گیر در سطح کشور است و این ارتش درتمامی عرصه ها آماده است همچنین بصیرت، اخلاص و عمل به هنگام سه شاخصه مهم و اصلی بسیج به شمار می رود.

مردم و جامعه نبایستی فکر کنند که جنگ تمام شده و یاجنگی در راه نیست بلکه به فرموده بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مملکت اسلامی همیشه نظامی است و زن و مرد باید آمادگی نظامی داشته و برای دفاع نظامی آموزش ببیند.

حضور ما بسیجیان در صحنه های مختلف می تواند دشمنان اسلام و ایران را مایوس کند چرا که این کشور به این سادگی بدست نیامده است.

در طول تاریخ، ایران آماج حمله وتعرض بوده، ما خونها داده ایم تا پرچم سه رنگ و زیبایمان همیشه سرافرازبماند پس وظیفه شرعی و دینی در قبال آن داریم تا از وجب به وجب خاک، فرهنگ وحیثیتمان دفاع کنیم بنابراین ما هم می توانیم مدافع باشیم همانند مدافعین حرم.

یادداشت/عباس شیبک، مشاور ورزش و جوانان سپاه سلمان سیستان و بلوچستان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.